Rejestracja EORI

Każdy przedsiębiorca działający na terenie Unii Europejskiej, który prowadzi działalność regulowaną przez przepisy prawa celnego jest zobowiązany do posiadania numeru EORI. Poprzez obowiązkową rejestrację w systemie EORI, przedsiębiorca otrzymuje unikalny numer, który wykorzystuje się w celu jego identyfikacji podczas kontaktu z organami celnymi w rejonie całej Unii Europejskiej.

 

Jednokrotna rejestracja EORI

Osoby prowadzące działalność gospodarczą z siedzibą na terenie Unii Europejskiej w celu uzyskania numeru EORI, są rejestrowane przez organ celny (lub inną wyznaczoną instytucję państwa członkowskiego) tożsamy z miejscem siedziby firmy. W Polsce organem takim jest Izba Celna w Poznaniu.

Przedsiębiorcy, którzy działają na terenie Unii Europejskiej, ale ich siedziba znajduje się poza jej granicami, są również uprawnieni do wystąpienia o numer EORI. W tym celu powinni zwrócić się do organu celnego jednego z państw członkowskich.
Rejestracji można dokonać samodzielnie lub za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy np. agencji celnej. Należy tego dokonać jeszcze przed wykonywaniem planowanych operacji celnych na terenie krajów europejskich. Ostatecznie dopuszcza się o wystąpienie o numer EORI podczas dokonywania pierwszej operacji celnej.

Wszyscy przedsiębiorcy są zobowiązani przez europejskie prawo celne do posługiwania się numerem EORI przy wszystkich transakcjach i operacjach celnych, przy których jest on wymagany, na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Wniosek eori warszawa – Łatwiejsza procedura rejestracji EORI

Pełna rejestracja EORI wiąże się z licznymi zawiłościami, z którymi zapoznanie się jest niezbędne do przeprowadzenia jej w sposób poprawny. W przypadku gdy Państwa firma wymaga od Państwa ciągłej atencji i nie mają Państwo czasu na zajęcie się urzędowymi formalnościami, nasza agencja celna może zrobić to za Państwa.

Kompleksowo zajmiemy się przygotowaniem Państwa wniosku do rejestracji w systemie EORI. Włącznie z niezbędną do uzyskania numeru dokumentacją, a także innymi formalności, które są konieczne do uzyskania numeru.
Pomożemy również w sytuacji, gdy dopiero Państwo rozpoczynają prowadzenie własnej działalności – nawet w przypadku braku dostępu do portalu PUESC.
 
Agencja Celna Sadmax jest grupą specjalistyczną, której działalność obejmuje odprawy w całym kraju:

  • pocztowe,
  • morskie,
  • lotnicze,
  • drogowe.

Zachęcamy do kontaktu z naszą Agencją Celną w Warszawie, a nasi specjaliści zajmą się dla Państwa uzyskaniem numeru EORI.